Практична
робота №4
Світ очима католика, православного, протестанта. Нове у
способі життя, ціннісних орієнтирах та нормах в епоху Відродження і Реформації
Мета: вдосконалювати
вміння працювати самостійно,
визначати причини появи нових релігійних течій виховувати культуру спілкування
Тип уроку:
практичне заняття.
Міжпредметні зв’язки: інформатика
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
показувати на карті основні західноєвропейські держави, регіони
поширення католицької й протестантських церков;
пояснювати і застосовувати поняття: «Реформація», «Контрреформація», «протестантизм»,
«кальвінізм»;
описувати перебіг подій Реформації у Європі;
визначати характерні ознаки реформаційних учень, Контрреформації;
характеризувати діяльність видатних діячів Х\/І-Х\/ІІ ст., причини та
сутність Реформації, контрреформаційні заходи католицької церкви, процесів
Реформації та Контрреформації на політичний, соціальний та культурний розвиток
європейських країн;
висловлювати судження щодо гуманістичних цінностей Нового часу та
їхнього впливу на подальший розвиток європейського суспільства.
Тип уроку: практичне
заняття
Обладнання:
комп'ютер або ноутбук, мультимедійний проектор та екран (мультимедійний
комплекс), підручник, атлас, настінна карта, ілюстративний матеріал
Епіграф:
«Людина спасається
лише своєю вірою»
М. Лютер
.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний
момент
Повідомлення теми та завдань уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів
Робота з епіграфом
Вчитель.
- Запишіть до зошитів слова відомого німецького
діяча М. Лютер, які я пропоную як
епіграф до сьогоднішнього уроку.
- Як, на вашу думку, слід розуміти слова епіграфу?
Бесіда:
-
Чому
християнська церква була зацікавлена у збереженні існуючих порядків?
-
Хто
такі єретики? Проти чого вони виступали? Як церква боролася проти єретиків?
-
У
яких країнах в ХV ст.. відбувалися процеси
централізації держави?
-
Що
таке абсолютна монархія?
-
Як
називався рух за посилення впливу церкви та її захист від втручання світських
феодалів?
-
Пригадайте
значення вислову «шлях до Каносси».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІV. Сприйняття і усвідомлення навчального матеріалу
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ .
1.Робота в зошиті.
/ записати тему уроку/
1.
Робота
з історичним документом
Із памфлету
Ульріха фон Гуттена «Вадиск, або Римська тріада»
Трьома речами підкорює собі Рим усе:
насиллям, хитрістю й лицемірством. Три речі винайдено, щоб вичавлювати золото з
чужих країн: торгівля індульгенціями, вигадана війна з турками і влада папських
легатів у варварських землях. Трьома речами постійно опікуються в Римі, хоча
ніколи не доводять ї'х до кінця: спасінням душ, реставрацією храмів, що
розвалилися, і турецькими походами. Про три речі не можна казати правду: про
Папу, про індульгенцію і про безбожжя. Три речі знехотя роблять у Римі:
дотримуються слова, допомагають іншому і поступаються дорогою... Трьох речей
бажає кожен у Римі: коротких молитов, доброго золота, життя, сповненого
насолоди. Три речі складають рису, що вирізняє Рим: Папа, старі споруди і
користолюбство...
Запитання:
- Проти кого
спрямовано памфлет Ульріха фон Гуттена?
- Які його основні ідеї?
3. Робота з поняттями
Реформація – це рух за реформування католицької церкви.
4.Перегляд відеофільму.
Запитання:
- Чому розпочався рух за реформування церкви?
- Які категорії населення його підтримали?
5.Робота із схемою «Суть учення М. Лютера
|
6.Робота з таблицею
Католицька церква, впливаючи
на владу країн, претендувала на першочергову роль в управлінні держави і
прагнула зберегти старі феодальні відносини, чинила опір формуванню
капіталістичних відносин. Духовенство вело аморальний спосіб життя Це
призвело до зростання антицерковних виступів у суспільстві.
|
|||||
Причини Реформації
|
|
||||
Початок Реформації
|
|
||||
Протестантизм
|
|
||||
Течії
|
|||||
Англіканство
|
Лютеранство
|
Кальвінізм
|
Баптизм
|
інші
|
|
1.
Робота
з історичним документом
Із листа І. Лойоли до імператора Карла V
Для боротьби зі злом, що
поширюється і лютує в Німеччині,необхідно перш за все віддати перевагу такому
засобу, як університети,які служать прикладом
релігійного життя, цілісності католицького вчення і приводять учнів до добра...
Запитання:
-
До
чого автор листа закликав імператора?
-
Які
можливості для боротьби з поширенням
Реформації, на вашу думку, могли дати католицькій церкві освітні заклади?
2.
Квест
Робота в парах
Кожна група досліджує розвиток релігійних поглядів своєму напрямку користуючись Вікіпедією і
створює презентацію свого дослідження .
- «католики» https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%82%D0%B2%D0%BE
- «православні»
- «протестанти»
- «кальвіністи»
- «лютерани»
- «контрреформатори»
V.
Узагальнення набутих знань
1. Презентація
роботи груп.
2. Бесіда:
– Яке виникла
назва «протестанти»?
-
Чим
устрій кальвіністської церкви відрізнявся від католицької?
-
Яку
роль у боротьбі з поширенням реформаційних ідей відіграв Орден єзуїтів?
VІ. Оцінювання
VII. Домашнє завдання :
* Знайти додаткову інформацію про Орден єзуїтів.
* Підготувати кросворд.
Джерела:
очень помогли в кавычках спасибо
ВідповістиВидалитиУмрите
ВідповістиВидалити