Практична
робота №3
Леонардо да Вінчі -
титан епохи відродження
Мета уроку: розкрити образ
Леонардо да Вінчі, як титана титан епохи Відродження, познайомити учнів з його життям і діяльністю;
з'ясувати, яке місце він посідає в історії; розвивати навички
самостійної, роботи в парах,
виховувати культуру спілкування.
Тип уроку: практичне заняття.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, образотворче мистецтво.
Епіграф:
«Хай нащадки
одержать від нас дещо подібне до того,
що нам самим лишилося від наших предків.»
Данте
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань.
Робота з епіграфом
Вчитель.
- Запишіть до зошитів слова відомого італійського поета
Данте, які я пропоную як епіграф до сьогоднішнього уроку.
- Як, на вашу думку, слід розуміти слова епіграфу?
- Як ви гадаєте, кого мав на увазі Данте, коли говорив
про предків та нащадків?
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Сприйняття і усвідомлення навчального матеріалу
ПРАКТИЧНЕ
ЗАНЯТТЯ .
1.Робота
в зошиті.
/ записати тему уроку/
2. Робота
з порівняльною таблицею
- З'ясуй
відмінності епохи
Характеристика
світогляду
Характеристика
середньовічного світогляду
|
Характеристика
гуманістичного світогляду
|
ü Центр Всесвіту –Бог
ü Людина – слабка істота, життям якої керує Бог;
ü Творче начало притаманне лише Богові;
ü Людина вмістилище гріха;
ü Людина може любити лише Бога;
ü Земне життя людини-короткий місток для підготовки до
вічного потойбічного життя її душі;
ü Земний шлях людини сповнений страждань і аскетизму;
|
ü
Людина - центр
Всесвіту;
ü
Людина гармонійна
особистість, здатна творити і самостійно змінювати своє життя;
ü
Людина –
доброчесна;
ü
Земне життя –
прекрасна дійсність, у якій кожен має право розкрити свої таланти,
можливості, свою неповторність;
ü
Людина – диво
природи, мірило всіх речей;
ü
Людина впевнена в
своїх творчих та розумових можливостей;
ü
Людина має право
на земне щастя, на пізнання почуття кохання;
ü Життя людини на землі - це шлях пізнання, радості,
творчості, звершень.
|
2. Робота з ілюстрацією
- Розгляньте будинок в якому
народився Леонардо да Вінчі. Що ви можете сказати про його родину ?
3. Повідомлення учня.
4. Робота з
репродукцією картини Леонардо да Вінчі «Джоконда»
Уже віки ви дивитесь на мене,
Всі дивитесь на усмішку мою.
Я ж перед вами стільки літ стою –
І мила, і проста, і незбагненна.
Не думайте, що дуже легко –
Між поглядів захоплених і хтивих,
І ніжних, і скорботних, і вразливих
Ховати тільки душу, не лице.
В.Даник
Бесіда:
- Які деталі
картини привертають вашу увагу?
5.Квест
Робота в групах
Кожна група досліджує творчість
да Вінчі в своєму напрямку користуючись Вікіпедією і створює
презентацію свого дослідження .
- «Мистецтвознавці»
- «Науковці»
- «Винахідники»
- «Архітектори»
ІV. Узагальнення набутих знань
1.
Презентація роботи груп.
2.
Бесіда:
– Яке місце займає Леонардо да Вінчі в розвиткові світової культури?
-
Поясніть
слова, що належать Леонардо да Вінчі:«Щастя приходить до того, хто багато
працює».
V. Оцінювання
VІ. Домашнє завдання :
* Знайти додаткову інформацію про Леонардо да Вінчі.
* Підготувати кросворд.
Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%B8_%D0%92%D1%96%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F#.D0.A0.D0.BE.D0.B7.D0.B2.D0.B8.D1.82.D0.BE.D0.BA_.D0.BD.D0.B0.D1.83.D0.BA.D0.B8_.D1.82.D0.B0_.D1.82.D0.B5.D1.85.D0.BD.D1.96.D0.BA.D0.B8
Немає коментарів:
Дописати коментар